Nazwa motywu Responsive wzięła się od technologi w jakim został on wykonany: Responsive Web Design. Na Sztuce WordPress sam używałem właśnie tego motywu ze względu na jego prostotę i elastyczność.

Responsywność oznacza w ogólności dopasowanie się treści i wyglądu strony do rozmiaru okna przeglądarki w jakim jest wyświetlana. Nie ważne więc, czy blog z zainstalowanym motywem będzie odwiedzany na telefonie, tablecie, czy na desktopie – zawsze będzie wyglądał dobrze i czytelnie.

Zrzuty ekranu

Responsive - landing page
Landing page
Responsive - mapa strony
Mapa strony
Responsive - galeria
Galeria

Opcji motywu dostępnych z poziomu panelu administratora mamy dość dużo. Plusem jest możliwość dodania skryptów wywoływanych w nagłówku albo w stopce strony. Oczywiście możemy również skonfigurować dodatkowy CSS bez ingerencji w pliki na serwerze, dodać linki społecznościowe oraz kody narzędzi dla twórców stron.

Responsive - opcje motywu
Opcje motywu

 Najważniejsze opcje motywu

  • wsparcie dla wtyczki WooCommerce
  • motyw oparty na siatce (Grid System)
  • szablony dla stron: mapa strony, landing page, lista wpisów etc.
  • szablony dla wpisów: pełna szerokość bez sidebara, wariacje z sidebarem
  • 11 widgetów takich jak: górne menu, dolne menu, widgety strony głównej, widgety podstron
  • polska wersja językowa
  • bardzo dobre wsparcie zarówno na forum WordPress jak i forum motywu.

Opublikowany przez Kuba Mikita

Miłośnik minimalizmu i prostoty, bo nie potrafi stworzyć niczego ładnego. Ma kołdrę, na której wypisane są funkcje WordPressa.

6 odpowiedzi na “Responsive”

  1. Najciekawszą informacją jest to, że właśnie tego szablonu używasz w tej chwili na tym blogu. Od razu widać na żywo, że się sprawdza! Dzięki za ciekawy artykuł.

    P.S. Pomysł z dotacją przez PayPal też jest ciekawy. U nas w Polsce te dotacje są jeszcze słabo uznawane, ale na świecie takie podejście się sprawdza i entuzjaści danego tematu/dziedziny/gry itp. faktycznie te dotacje robią. Myślę, że i my kiedyś ten poziom osiągniemy.

    1. Dziękuję za opinie :) chociaż troszkę pracy musiałem włożyć na zaadoptowanie go do swoich potrzeb.

      PayPal mam nadzieję spełni swoją rolę. Tak jak piszesz, u nas jeszcze „co darmowe to darmowe”, ale kto wie :) na dotacje zreflektowałem się przy okazji dyskusji na temat AdBlock.

  2. Podoba mi się ten szablon. Szkoda, że nie doczytałem o wspieraniu woocommerce, bo bym go wykorzystał do ostatniego projektu. Dzięki za informację

Możliwość komentowania została wyłączona.